Ndërlidhjet

LONDËR


Britania i ka kërkuar Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara që t'i bëjë thirrje Iranit për lirimin e menjëhershëm të 15 marinarëve britanikë.
Ndërkohë, zëdhënësi i kryeministrit britanik tha se Britania nuk kërkon të konfrontohet me Teheranin, dhe shtoi se kryeministri Tony Blair shpreson për një përfundim të shpejtë të krizës.
XS
SM
MD
LG