Ndërlidhjet

BRUKSEL


Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Javier Solana kërkoi nga vendet anëtare të diskutojnë planet amerikane për vendosjen e një pjese të mbrojtjes raketore në Poloni dhe Ceki.
"Ne nuk do marrim vendime, por është gabim të mos diskutojmë për gjëra të tilla" tha Solana.
Rusia i ka kundërshtuar ashpër planet në fjalë, duke thënë se Shtetet e Bashkuara do marrin "një përgjigje efikase".
XS
SM
MD
LG