Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Autoritetet e Pakistanit thanë se të paktën 11 persona u vranë në një rajon kufitar me Afganistanin, në përleshjet ndërmjet pjesëtarëve të fisit Pashtun dhe militantëve të huaj të Al Kaidës. Vlerësohet se mijëra militantë të huaj kanë hyrë në Pakistan që nga rrëzimi i pushtetit të talebanëve në Afganistan, në vitin 2001.
XS
SM
MD
LG