Ndërlidhjet

PRISHTINË


KFOR-i ka konfirmuar shpërthimin e mbrëmshëm në rajonin e Deçanit. Por, zëdhënësi Michael Knop tha se deri tash nuk ka shenja se cak i shpërthimit ka qenë Manastiri i Deçanit. Në një njoftim, thuhet se Shërbimi Policor i Kosovës dhe KFOR-i po zhvillojnë hetime për të indentifikuar lokacionin e mundshëm të shpërthimit. Deri tash nuk është raportuar për dëme materiale apo në njerëz, thuhet në njoftim.
XS
SM
MD
LG