Ndërlidhjet

PRISHTINË


Presidenti i Kosovës Fatmir Sejdiu u nis sot për në Nju Jork, ku të martën më 3 prill, do të marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara.
Sejdiu është shprehur optimist se ekziston një mbështetje e fuqishme ndërkombëtare për pavarësinë e Kosovës sipas propozimit të Martti Ahtisaarit, dhe tha se zgjidhja e statusit të Kosovës do të arrihet brenda dy muajsh.
XS
SM
MD
LG