Ndërlidhjet

SHTUTGART


Një person i armatosur ka plagosur për vdekje një grua nga Prishtina, e cila ishte duke pritur biletën në aeroportin e Shtutgartit. Gruaja ka vdekur nga plagët në vendin ku është qëlluar.
I armatosuri pastaj është përpjekur të ikë, por është arrestuar në parkingun e aeroportit.
Policia tha se beson që sulmuesi dhe viktima të jenë shqiptarë dhe të kenë njohur njëri tjetrin.
XS
SM
MD
LG