Ndërlidhjet

AQABA/JORDANI


Kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel tha se Bashkimi Evropian do të punojë që ta përforcojë seriozitetin e palestinezëve dhe izraelitëve për paqe. Merkel, vendi i së cilës kryeson BE-në, i bëri këto komente pas takimit me Mbretin e Jordanisë Abdullah në pushimoren Aqaba në Detin e Kuq.
Takimi ishte i pari në kuadër të turneut të saj në Lindjen e Mesme, gjatë të cilit Merkel do të vizitojë
edhe teritoret palestineze, Izraelin dhe Libanin.
XS
SM
MD
LG