Ndërlidhjet

ROMË


Rreth 20.000 italianë demonstruan për lirimin e dy afganëve, njëri nga të cilët mbahet nga talibanët, ndërsa tjetri mendohet se mbahet nga qeveria.
Protestuesit i bënë thirrje qeverisë së Italisë të angazhohet më shumë për lirimin e Adjmal Naqshbandi dhe Rahmatullah Hanefi. Ky i fundit ndërmjetësoi për lirimin e gazetarit italian Daniele Mastrogiacomo nga talibanët, por agjencitë e lajmeve njoftuan se ai është arrestuar nga autoritetet afgane.
XS
SM
MD
LG