Ndërlidhjet

BEIRUT


Kancelarja gjermane Angela Merkel takohet sot me kryeministrin e Libanit Fuad Siniora për të diskutuar rreth raporteve ndërmjet dy vendeve. Gjermania është kryesuese e radhës e BE-së dhe vizita e Merkelit në Lindjen e Mesme synon të ndihmojë ringjalljen e procesit të paqes ndërmjet Izraelit dhe palestinezëve.
XS
SM
MD
LG