Ndërlidhjet

KIEV


Presidenti i Ukrainës, Viktor Jushcenko takohet sot me drejtuesit e grupeve parlamentare në përpjekje për të zgjidhur krizën politike në Ukrainë. Jushcenko tha se nëse dështojnë bisedimet do të shpërndajë parlamentin dhe do kërkojë zgjedhje të parakohshme.
Presidenti ukrainas akuzon grupet pro ruse në parlament, të cilave iu takon dhe kryeministri Janukoviç, se janë të përfshira në veprimtari antikushtetuese.
XS
SM
MD
LG