Ndërlidhjet

LONDËR


Rreth 300 gazetarë u bënë thirrje publike rrëmbyesve të gazetarit të BBC-së që ta lirojnë atë menjëherë. Korrespondenti Alan Johnston besohet se është rrëmbyer në Rripin e Gazës para tre javësh. Në mesin e nënshkruesve janë dhe personalitete në fushën e medias si David Frost apo Kristian Amanpur.
XS
SM
MD
LG