Ndërlidhjet

KOLOMBO


15 civilë u vranë nga shpërthimi në një autobus, të kryer nga rrebelët Tigrat e Tamilit në Shri Lankë. Zyrtarët ushtarakë thanë se shpërthimi ndodhi në pjesën lindore të trazuar të vendit dhe e ngriti në 32 numrin e viktimave që nga nata e kaluar.
Brenda 15 muajve të fundit, atje kanë humbur jetën rreth 4 mijë veta dhe grupet për të drejtat e njeriut kanë kërkaur një mision monitorues ndërkombëtar.
XS
SM
MD
LG