Ndërlidhjet

BAGDAD


Një grup militant në Irak kërcënoi sërish se do të vras dy pengjet gjermane, nëse ky vend nuk tërheq trupat nga Afganistani, brenda dhjetë ditësh. Helenore Marianne Krause dhe djali i saj u morën peng në shtëpinë e tyre në Bagdad, në fillim të shkurtit.
Pas kalimit të afatit të caktuar më herët nga militantët, në internet u postua një video në të cilën femra e rrëmbyer i bënë thirrje Gjermanisë që të plotësojë kërkesat e pengmarrësve.
XS
SM
MD
LG