Ndërlidhjet

KABUL


Të paktën 10 të dyshuar si militantë talebanë u vranë dhe dy të tjerë u zunë rob gjatë luftimet me forcat e udhëhequra nga NATO në krahinën Helmand të Afganistanit jugor.
Në krahinën Kandahar u vranë tre militantë dhe një polic, në sulmin ndaj një pike kontrolli të policisë.
XS
SM
MD
LG