Ndërlidhjet

BRUKSEL


Vendet veriore si Rusia apo Kanadaja mund të përfitojnë nga ngrohja globale, thotë drafti i raportit të KB që sot do të bëhet publik në Bruksel.
Raporti parashikon ndikime jo të njëjta nga ngrohja globale. Ai thotë se barrën me gjasë do ta mbajnë vendet tropikale, kryesisht nga Afrika dhe Paqësori, ndërsa vendet afër poleve, kryesisht të pasura, mund të përfitojnë nga të korrat më të mira dhe dimrat më të butë.
XS
SM
MD
LG