Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zyrtari i lartë i Pentagonit, Erik Edelman tha se Shtetet e Bashkuara do të vazhjdojnë me planet për mrojtjen kundër raketore në Evropën Qendrore, edhe nëse Uashingtoni nuk ia del që ti zbusë shqetësimet e Rusisë lidhur me këtë plan. Zoti Edelman tha se ai shpreson shumë se të dy vendet do të arrijnë mirëkuptim. Rusia ka kundërshtuar fuqishëm planin për vendosjen e radarëve në Çeki dhe sistemin e raketave në Poloni.
XS
SM
MD
LG