Ndërlidhjet

NOVI SAD


Kryetari i Ligës Socialdemokrate të Vojvodinës Nenad Çanak kritikoi ashpër paraqitjen e kryeministrit Vojisllav Koshtunica në Këshillin e Sigurimit të KB dhe vlerësoi se Koshtunica edhe një herë provoi të izolojë Serbinë. Ai tha se Serbia, me fajin e Koshtunicës, "gjithnjë e më shumë po fashizohet dhe po shndërrohet në bastionin e fundit të kalbur të ideve dhe lëvizjeve më të errta në Evropë".
XS
SM
MD
LG