Ndërlidhjet

KIEV


Qindra persona protestuan sot në Kiev kundër vendimit të presidentit Viktor Yushchenko për shpërndarje të parlamentit dhe shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme. Demonstruesit marshuan drejtë zyrës së presidentit ku u konfrontuan me mbështetësit e tij.
Kryeministri Viktor Yanukovich ka thënë se koalicioni qeveritar nuk po përgatitet për zgjedhje dhe se pret vendimin e Gjykatës Kushtetuese për vendimin e presidentit.
XS
SM
MD
LG