Ndërlidhjet

BERLIN


Ministrat përgjegjës për siguri të brendshme në Bashkimin Evropian, në Shtetet e Bashkuara dhe në Rusi u takuan në Berlin për të disktuar rreth masave për luftimin e terrorizmit dhe mbrojtjen e kufijve. Ministri i Brendshëm gjerman Volfgang Schaeuble, si nikoqir i takimit, tha se terrorizmi dhe krimi i organizuar janë bërë dukuri globale që prek në të njëjtin nivel Shtetet e Bashkuara, BE-në dhe Rusinë.
XS
SM
MD
LG