Ndërlidhjet

HAGË


Tribunali për krime të luftës në Hagë dënoi me 15 vjet heqje lirie ish policin serb të Bosnjes Dragan Zelenoviq. Ai u shpall fajtor për dhunimin dhe torturimin e muslimanëve të Bonjes gjatë viteve të luftës 1992 – 2995.
XS
SM
MD
LG