Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtëpia e Bardhë sërish e ka kritikuar vizitën e kryetares së Dhomës Përfaqësuese në Siri.
Nënpresidenti Dick Cheney tha se vizita e Nancy Pelosit i minon përpjekjet e Shteteve të Bashkuara për ta izoluar presidentin Bashar al-Assad, dhe madje e shpërblen "sjelljen e keqe" të tij në Irak, Liban dhe gjetkë.
Pas takimit me al-Assad në Damask, Pelosi tha se ai e kishte siguruar atë se është i gatshëm të zhvillojë bisedime paqësore me Izraelin.
XS
SM
MD
LG