Ndërlidhjet

ROMË


Përleshje të dhunshme e kanë shoqëruar ndeshjen futbollistike Roma- Manchester United, të vlefshme për çerekfinalen e Kupës së Kampionëve evropianë.
Njoftohet se një tifoz anglez u hospitalizua kur dy grupet e tifozëve u përleshën para fillimit të ndeshjes.
Përplasje tjera gjatë ndeshjes ndodhën edhe brenda stadiumit midis policisë dhe tifozëve anglezë.
XS
SM
MD
LG