Ndërlidhjet

KIEV


Presidenti i Ukrainës Viktor Yushchenko kërcënoi se do të ndjek penalisht zyrtarët që nuk i binden vendimit të tij për zgjedhje të parakohshme, gjatë majit.
"Kemi vetëm një opcion për zgjidhjen e krizës politike, pra mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme" tha Yushchenko.
Në takimin me Këshillin për Siguri Kombëtare ai tha se nuk do të ndërmarrë "asnjë hap" për tërheqjen e vendimit për shpërndarje të parlamentit dhe shpallje të zgjedhjeve të reja.
Kryeministri Viktor Yanukovich e ka kundërshtuar këtë vendim.
XS
SM
MD
LG