Ndërlidhjet

BAGDAD


Rreth 20 ushtarë irakianë, britanikë dhe amerikanë u vranë në sulmet e kryengritësve gjatë 24 orëve të fundit në Irak. Katër ushtarë britanikë dhe një përkthyes kuvajtian u vranë nga një shpërthim në Basra. Dhjetë ushtarë irakianë u vranë një sulm afër Mosulit, ndërsa katër ushtarë amerikanë u vranë nga sulmet me bomba.
XS
SM
MD
LG