Ndërlidhjet

BAGDAD


Korrespondentja e Radios Evropa e Lirë në Irak, Khamail Khalaf u gjet e vdekur sot në Bagdad. Ajo ishte e zhdukur për dy ditë dhe mendohej se ishte rrëmbyer.
"Ajo ishte e talentuar me përvojë të mëhershme në televizion. Ajo rrezikoi jetën për t'u ofruar lajme dhe informacione njerëzve të Irakut" tha presidenti i Radios Evropa e Lirë Jeff Gedmin.
XS
SM
MD
LG