Ndërlidhjet

UASHINGTON


Vërejtjet e Izraelit po frenojnë planet e Shteteve të Bashkuara për shitjen e armëve të sofistikuara Arabisë Saudite dhe aleatëve tjerë. Përmes shitjes Uashingtoni synon të frenojë ndikimin në rritje të Iranit në Lindjen e Mesme. Gazeta "The New York Times" tha se administrata e presidentit George Bush dy herë i ka shtyer planet për shitjen që planifikohet të jetë në vlerë prej miliarda dollarësh.
XS
SM
MD
LG