Ndërlidhjet

SEVILJE


Dhuna e përcolli edhe ndeshjen e çerekfinales së Kupës së UEFA-s në Spanjë midis Seviljes dhe Totenhemit. Tifozët anglezë i shkulën ulëset plastike nga tribinat dhe ua hodhën policëve, të cilët pastaj u kundërpërgjigjën me shufra gome. Disa tifozë janë shtruar në spital.
Të mërkurën, policia italiane u përlesh me tifozët e Manchester United-it gjatë ndeshjes me Romën.
XS
SM
MD
LG