Ndërlidhjet

KABUL


Policia afgane tha se shtatë persona kanë humbur jetën në një shpërthim vetëvrasës në kryeqytetin Kabul.
Njoftohet se sulmuesi e ka hedhur veten në erë në afërsi të ndërtesës së parlamentit.
Viktimat janë pesë civilë dhe një oficer policie.
XS
SM
MD
LG