Ndërlidhjet

NJU JORK


Dollari amerikan ka shënuar rënien më të madhe ndaj euros në dy vitet e fundit. Dje një euro u tregtua për 1.343 dollarë.
Analistët thonë se dollari bie si pasojë e ngadalësimit të zhvillimit të ekonomisë amerikane, dhe rritjes më të shpejtë të ekonomisë evropiane.
XS
SM
MD
LG