Ndërlidhjet

LONDËR


Ambasadori i Iranit në Britani i ka bërë thirrje Londrës që të përgjigjet me vullnet të mirë ndaj Teheranit pas lirimit të 15 marinarëve britanikë.
Në një intervistë për Financial Times, Rasul Movahedian-Attar tha se Irani do ta mirëpresë ndihmën e Britanisë për lirimin e 5 iranianëve që mbahen nga forcat amerikane në Irak dhe për zbutjen e frikës globale nga programi bërthamor i Iranit.
Të mërkurën, kur shpalli lirimin e marinarëve, presidenti Mahmud Ahmadinejad tha se kjo ishte "dhuratë" për popullin britanik.
XS
SM
MD
LG