Ndërlidhjet

KABUL


Forca ndërkombëtare e sigurisë në Afganistan, e udhëhequr nga NATO-ja, njoftoi se gjashtë pjesëtarë të saj janë vrarë dhe tre janë plagosur nga dy sulme të ndara me bomba gjatë ditës së sotme. Numri i ushtarëve të vrarë të kësaj force, gjatë këtij viti në Afganistanin jugor, arriti në 30.
XS
SM
MD
LG