Ndërlidhjet

LONDËR


Zëvendëskryeministri i Kosovës, Lutfi Haziri ka akuzuar Rusinë dhe Serbinë se po punojnë kundër shtetësisë së Kosovës derisa cështja ka shkuar në Këshillin e Sigurimit, shkruan e përditshmja britanike Daily Telegraph.
"Serbët po bëjnë gjithcka është e mundur së bashku me rusët që të bllokojnë planin e Ahtisaari-it", dhe të destabilizojnë Kosovën citon gazeta zotin Haziri.
"Pas pavarësisë serbët do të jetojnë normalisht ata kanë vende të garantuara në parlament", thotë zëvendëskryeminsitri i Kosovës për Daily Telegraph.
XS
SM
MD
LG