Ndërlidhjet

TOKIO


Kryeministri i Irakut Nuri al Maliki tha se nuk ka nevojë për caktimin e afateve për tërheqjen e trupave amerikane nga Iraku.
"Pasi çdo ditë po bëjmë përparime për çështjen e sigurisë, nuk shohim ndonjë arsye për caktimin e afatit për tërheqje. Po punojmë aq shpejtë sa mundemi dhe ne gëzojmë të drejtën që t'u kërkojmë trupave ndërkombëtare të largohen" tha Maliki në konferencën për shtyp, gjatë vizitës në Japoni.
XS
SM
MD
LG