Ndërlidhjet

KABUL


Qeveria e Afganistanit tha se po bënë gjithçka mundet për të siguruar lirimin pesë punonjësve humanitarë francezë dhe afganë të rrëmbyer, para një jave nga militantët talebanë. Presidenti Hamid Karzai e bëri këtë deklaratë, një ditë pasi talebanët kërcënuan t'i vrasin pengjet nëse qeveria nuk liron dy komandantë talebanë.
XS
SM
MD
LG