Ndërlidhjet

TEHERAN


Ushtria iraniane tha se po përgatit një film dokumentar dhe një libër rreth arrestimit dhe "pranimit" të 15 pjesëtarëve të Marinës Britanike, të cilët ditë më parë u liruan nga arresti. Zyrtarët thanë se dokumentari do të përgatitet "së shpejti".
15 ushtarët u liruan javën e kaluar pasi kishin pranuar se kanë hyrë ilegalisht në ujërat iraniane. Më vonë ata thanë se kanë qenë të detyruar për të pranuar një gjë të tillë.
XS
SM
MD
LG