Ndërlidhjet

BAGDAD


Kryeqyteti irakian ka qenë arenë e luftimeve më të ashpra prej shkurtit, kur filloi operacioni i forcave amerikane për rivendosjen e sigurisë. Katër ushtarë irakianë e humbën jetën dhe 16 ushtarë amerikanë janë plagosur në përleshjet me kryengritësit e armatosur, nga të cilët u vranë tre veta.
Ndërkohë, një grua vetëvrasëse mori jetën e të paktën 16 njerëzve kur e hodhi veten në erë në qytetin Muqdadiya, në veri të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG