Ndërlidhjet

ALGJER


Të paktën 17 persona u vranë dhe mbi 80 u plagosën nga dy shpërthime në kryeqytetin e Algjerisë. Një gropë e madhe në ndërtesën kryesore të qeverisë u krijua nga shpërthimi, që sipas dëshmitarëve u shkaktua nga një veturë bombë.
Shpërthimi tjetër ndodhi në stacionin policor. Askush ende nuk e ka marrë përgjegjësinë për rastet.
XS
SM
MD
LG