Ndërlidhjet

BAGDAD


Kryeqyteti irakian ka qenë arenë e luftimeve më të ashpra prej shkurtit, kur filloi operacioni i forcave amerikane për rivendosjen e sigurisë. Katër ushtarë irakianë e humbën jetën dhe 16 ushtarë amerikanë janë plagosur në përleshjet me kryengritësit e armatosur. Rreth 20 të dyshuar si militantë gjithashtu raportohet se janë vrarë dhe rreth 30 të tjerë janë plagosur.
XS
SM
MD
LG