Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani dhe Afganistani nënshkruan memorandumin e mirëkuptimit për çështje kufitare. Dokumenti u nënshkrua në Teheran nga Ministri i Jashtëm i Iranit Manuchehr Mottaki dhe ai i Afganistanit Rangin Dadfar Spanta.
Sipas zyrtarëve marrëveshja synon promovimin e lidhjeve miqësore dy palëshe.
XS
SM
MD
LG