Ndërlidhjet

KOLOMBO


Autoritetet e Shteteve të Bashkuara paditën një shtetas amerikan për anëtarësim në Al Kaida dhe planifikim të sulmeve terroriste në ndërtesa qeveritare, baza ushtarake dhe pushimore në Shtetet e Bashkuara dhe në Bashkimin Evropian.
Christopher Paul, 43 vjeç nga Ohajo, sipas prokurorëve, është trajnuar së bashku me anëtarë tjerë të Al Kaidës në vitet e 1990-ta.
XS
SM
MD
LG