Ndërlidhjet

TOKIO


Kryeministri kinez, Ven Xhiabao po vizion Kioton, derisa do luajë bejsboll me studentët dhe do vizitojë ferma në këtë rajon.
Marrëdhëniet mes Kinës dhe Japonisë kanë pasur probleme për shkak të historisë mes dy vende. Kjo vizitë e kryeministrit kinez ka sjellë mesazhin e miqësisë, por pa harruar problemet e të shkuarës.
XS
SM
MD
LG