Ndërlidhjet

BAGDAD


Nga dy sulme të ndara me bomba në Irak dhjetëra njerëz u vranë dhe u plagosën.
Në Qerbela nga sulmi në një stacion autobusi u vranë së paku 37 njerëz, derisa policia beson se numri i viktimave do rritet për shkak të mbi 40 të plagosurve.
Nga sulmi vetvrasës në urën mbi lumin Tigër në Bagdad u vranë së paku 8 persona.
XS
SM
MD
LG