Ndërlidhjet

UASHINGTON


Ministrat e Financave të 7 vendeve më të industrializuara të botës vlerësuan se rritja ekonomike është më e fuqishmja në 30 vitet e fundit, pavarësisht rreziqeve që vijnë nga rritja e cmimit të karburanteve.
G7 përbëhet nga Shtetet e Bashkuara, Britania, Gjermania, Franca, Italia dhe Japonia.
XS
SM
MD
LG