Ndërlidhjet

PRAGË


Radio Evropa e Lirë ka kërkuar nga autoritetet e Iranit të lejojnë Parnaz Azimën, gazetare e kësaj radioje, të largohet nga Irani.
Azima mbërriti në Teheran tre muaj më parë për arsye familjare dhe që atëherë i është sekuestruar pasaporta nga regjimi i Iranit.
Presidenti i radios Evropa e Lirë, Jeffrey Gedmin kërkoi lirimin pa vonesë të gazetares Azmina.
XS
SM
MD
LG