Ndërlidhjet

ANKARA


Të paktën 200 mijë mbështetës të sistemit sekular në Turqi, sot protestuan në Ankara kundër ri-kandidimit të mundshëm të kryeministrit aktual.
Sekularët druajnë se Recep Tayyip Erdogan, një ish islamist, mund t'i minojë përpjekjet për ndarjen e shtetit dhe fesë në Turqi, nëqoftëse fiton në zgjedhjet e muajit të ardhshëm.
XS
SM
MD
LG