Ndërlidhjet

ROMË


Vatikani njoftoi se presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush dhe Papa Benedikti XVI do të takohen muajin e ardhshëm.
Zëdhënësi i Vatikanit Federico Lombardi tha se Bush do takohet me Pontifikatin më 9 apo 10 qershor, pasi të ketë marrë pjesë në samitin e tetë vendeve më të industrializuara, që do të mbahet në Gjermani.
XS
SM
MD
LG