Ndërlidhjet

BEOGRAD


Prokurori serb për krimet e luftës ka urdhëruar fillimin e hetimeve për tre ish ushtarë të Ushtrisë Clirimtare të Kosovës lidhur me rrëmbimin dhe më pas vrasjen e policit serb, Ivan Bullatovic.
Burimet serbe njoftojnë se Bullatovic është rrëmbyer nga treni në Kosovën qëndrore në maj të vitit '98 dhe pas disa kohësh kufoma e tij është gjetur në një pus.
Nuk ka pasur reagime nga Kosova lidhur me rastin në fjalë, derisa nuk dihet vendndodhja e tre personave të cilët akuzohen nga prokuroria serbe.
XS
SM
MD
LG