Ndërlidhjet

MOSKË


Autoritetet ruse përgjegjëse për teknologjinë bërthamore njoftojnë për ndërtimin e asaj që e kanë quajtur "uzinën e parë lundruese bërthamore", që do sigurojë furnizimin me energji për zonat e thella.
Vlera e projektit është 352 milionë dollarë dhe pritet që të fillojë nga puna në vitin 2010.
XS
SM
MD
LG