Ndërlidhjet

VATIKAN


Papa Benedikti i XVI-të festoi ditëlindjen e 80-të me një meshë në nderim të tij, ku merrnin pjesë kardinalë, priftërinjë dhe mijëra besimtarë.
Që nga ardhja në kreun e selisë së shenjtë, dy vjet më parë, Papa i ka kushtuar rëndësi të vecantë marrëdhënieve mes besimeve fetare dhe mes të krishterëve.
XS
SM
MD
LG