Ndërlidhjet

LONDËR


Ndërhyrjet në Irak, Afganistan, Kosovë dhe Sierra Leone kanë qenë të justifikuara dhe të drejta, tha kryeministri Blair në një intervistë për televizionin publik britanik.
Blair në intervistën në fjalë foli për trashëgiminë dhe arritjet e qeverisë së tij që nga ardhja në pushtet në vitin 1997.
XS
SM
MD
LG